Czyszczenie kuchenki mikrofalowej

3

Napisane dnia: 27-08-2012 | przez: Dobrawa | w kategorii: Sprzątanie

Kuchenka mikrofalowaKuchenkę mikrofalową, podobnie zresztą jak wszystkie inne sprzęty (i nie tylko) w domu, powinno się czyścić regularnie, nie doprowadzając do całkowitego jej zabrudzenia, które – jak wiadomo – znacznie trudniej doczyścić. Jeśli jednak niechcący dopuścimy do „zapuszczenia“ kuchenki mikrofalowej, powinniśmy wiedzieć, jak poradzić sobie z doprowadzeniem jej do stanu używalności. Jak czyścić większe zabrudzenia kuchenki mikrofalowej?

Cytryna!

Pomocą w czyszczeniu wyjątkowo zabrudzonej i zatłuszczonej kuchenki mikrofalowej może być… cytryna. Do miseczki z wodą należy włożyć pokrojoną cytrynę i wstawić ją do włączonej kuchenki na 4 minuty. Wydzielająca się cytrynowa para pomoże rozpuścić zalegające na ściankach kuchenki resztki jedzenia i tłuszcz, które później będzie można bez problemu przetrzeć zwyczajną ściereczką.

A co z zapachem?

Ta cytrynowa „operacja“ pomaga również w pozbyciu się zapachów z kuchenki mikrofalowej, warto więc przeprowadzać ją regularnie.

Mogą Cię zainteresować również:

Komentarze (3)

To naprawdę jest takie proste?! I działa?! Aż trudno uwierzyć – muszę spróbować!

Tak, najlepsze i najskuteczniejsze są proste domowe sposoby! 🙂

Najcześciej wystarczy sama woda. Ja wkładam szklankę wody i włączam na 2 minuty. Gorąca para rozmiękcza wszelkie grudki i potem wystarczy tylko wytrzeć ja szmatką

Zostaw komentarz